Karadeniz Turu "Ailelere Özel"


KARADENİZ TURU “AİLELERE ÖZEL”

5 GECE 6 GÜN

 

Konya’dan Saat 22.00’da çıkan Özel aracımız ile Ankara istikametinde yola çıkıyoruz. Uzun molalarımız olan Ankara – Kulu Makasında Ayrancı Dinlenme Tesislerinde Bir Diğeri de Çorum Sungurlu Dinlenme Tesislerinde Verdikten sonra Samsun'da Kahvaltımızı Alıyoruz.

 

1. GÜN (SAMSUN-ATATÜRK ANITI-BANDIRMA VAPURU – İLK ADIM ANITI-ÜNYE-FATSA)

Samsun’a varış sabah kahvaltısının ardından Samsun şehir turumuza başlıyoruz. Atatürk Anıtı, Tütün İskelesi, Yabancılar Pazarı, Gazi Müzesi gezilerini tamamladıktan sonra aracımızla Bandırma Vapuru'na hareket. Bandırma Vapurunun gezilmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Ünye'ye hareket. Yol güzergahında öğle yemeği için serbest zaman. Dileyenler meşhur Samsun pidesi yiyebilirler. Belirtilen saatte toplanma Ünye ‘ye hareket. Ünye ‘de deniz kenarında çay molası ve dinlenme. Çay molamızın ardından Ordu’ya hareket. Ardından Ordu’yu panoramik olarak izleye-bileceğimiz Boztepe’ye çıkıyor ve fotoğraf molası veriyoruz.

 

2.Gün:  (ORDU  -  GİRESUN– MAÇKA – UZUNGÖL )

 

Otelde alacağımız açık büfe Kahvaltı sonrası Trabzon'a hareket ediyoruz. Ardından Uzungöl’e hareket. Yol güzergahımız üzerinde bulunan 1935 senesinda ahşap kütükler kullanılarak inşa edilmiştir  Hapsiyaş Köprüsü.'nun görülmesi. Tasarımı geometrik biçimli olup geniş dere yatağını başarıyla kaplamıştır. Hapsiyaş Kiremitli Köprü’nün görülmesi. ardından UZUNGÖL çevresinde bulanan otelimizde konaklama ve akşam yemeği.  

 

3.Gün: ( RİZE –  ÇAY FABRİKASI – RİZE BEZİ – AYDER YAYLASI)

Otelde alacağımız açık büfe Kahvaltı sonrası Göl çevresinde yürüyüş. Öğle yemeği ve serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak yolumuz üzerinde bulunan çay fabrikasına hareket. Çay işlenişinin görülmesi, çayın tanıtımı ve çay ikramı. Rize bezi üretim fabrikasında alışveriş imkânı. Alışverişimizin ardından Çamlıhemşin üzerinden geçerek Ayder’e hareket. Konaklama ve akşam yemeği Ayder yaylasında bulunan otelimizde konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

4.Gün:  ( ARDEŞEN – HOPA SARP SINIR KAPISI – HOPA- BATUM – GONYO KALESİ – ETNOGRAFYA MÜZESİ)

Otelde alacağımız açık büfe Kahvaltı sonrası Ardeşen, Fındıklı, Arhavi üzerinden Sarp sınır kapısına varış.... Gürcistan’a giriş işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi’nin görülmesi. Batum şehir merkezine hareket. Değişik mimarisi ve ilginç binalarıyla Batum'u keşfediyoruz. İçerisinde binlerce çiçek ve ağaç çeşidini barındıran Batum Botanik Parkı gezisi. Ardından öğle yemeği için Türk restoranı olan Mevlana Restoran'a hareket. Dileyenler Batum'un tek camisi olan merkez camiide namaz kılabilir. Dileyenler Mevlana restoranda güvenle yemeklerini yiyebilirler. Şehri yürüyerek gezmeye devam ediyoruz. Şehir merkezinde Altın Post heykeli, Shareton Oteli, Alfabe Kulesi, Tarihi Kilise göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezimizi tamamladıktan sonra Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Türkiye’ye giriş işlemlerinden sonra Gürcistan ile sınırımızın görülmesi ardından otelimize hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

5.Gün:  ( TRABZON – AYASOFYA MÜZESİ – ATATÜRK KÖSKÜ – GİRESUN – KALE - )

 Otelde alacağımız açık büfe Kahvaltı sonrası Trabzon’a hareket. Trabzon’un sembollerinden biri olan Atatürk Köşkü’nün görülmesi. Anadolu’daki üç taneden biri olan Trabzon Ayasofya Müzesi’nin görülmesi. Bugün dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı. Öğle yemeği Akçaabat’ta meşhur Akçaabat Köftesi için serbest zaman. Hemen ardından Giresun’a hareket otelimize varış.. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

 

6. GÜN: (AMASYA-KRAL MEZARLARI-HARŞENA KALESİ-KIZLAR SARAYI- YEŞİL IRMAK – KONYA)

Açık büfe sabah kahvaltısından sonra ordu – samsun sahil yolunu kullanarak samsun şehir merkezinden geçiyoruz. Amasya’ya hareket Amasya'da,  Kral Mezarları,(Panaromik Görüntü) Yeşil Irmak kıyısı ve eski evler, Harşena Kalesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, II.Bayezid Külliyesi, Gök Medrese gezilerini serbest yaptıktan sonra  Akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.. Yemeğimizin ardından Konya’ya dönüş sabaha karşı Konya’da oluyoruz.

 

Mücbir Sebeplerden Dolayı ( Heyelan, Hastalık vs. ) Rehber veya Tur Programını değiştirme hakkı Rıza Turizm Ltd.Şti. tarafından saklıdır.

 

Ücrete Dâhil Hizmetler

 

6 Adet Açık Büfe Kahvaltı / 5 Adet Aksam Yemeği / Konya’dan Gidiş Dönüş Ulaşım 
5 Gece Konaklama / Araç İçi İkramlar / Kokartlı Turizm Rehberi / Seyahat Sigortası

 

Not:  Rehberimiz Yol Güzergâhları ve tur işleyişinde;  gezilecek yerler sabit kalmak koşulu ile turun gidişine – yolda olabilecek aksiliklere veya turun ahengini bozduğu düşünüldüğü durumlara göre değişiklik yapma yetkisine kesinlikle sahiptir. Turun En iyi şekilde işleyişini sağlayacak tam yetki rehbere aittir. Misafirlere böyle bir durumda Yorum Veya görüş Hakkı Kesinlikle Tanınmamaktadır.


Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

Öğlen yemekleri 

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

Yemeklerde Alınan İçecekler

Müze ve Ören yeri Gririş Ücretleri

Şahsi harcamalar ve özel ihtiyaçlar 

Otelde alınan ekstralar

Talep edilen ekstra turlar 

 

Tur Fiyatları.

 

Kişi Başı Yetişkin: 990 TL  
( Yetişkin Kişiler için 2 kişilik odada geçerlidir. Oda’da 3 veya 4. kişi indirimi uygulanmamaktadır)

 

Kişi Başı Çocuk: 900 TL 

( 5–11 Yaş çocuklar için geçerlidir. Koltuk, Sabah -  akşam yemek ve otelde yatak verilecektir. )

 

Kişi Başı Bebek: Ücretsiz  
( 0–4 Yaş Arası Çocuklar için geçerlidir. Koltuksuz,  Anne ve Baba ile birlikte yemek yer)


Kişi Başı Yetişkin: 1240 TL  

(Yetişkin Kişiler için Tek Başına Konaklamak isteyen Misafirlerimiz için geçerlidir )


Karadeniz Tur Tarihlerimiz

07 Temmuz 2017 : DOLU

14 Temmuz 2017 : DOLU

21 Temmuz 2017 : DOLU

28 Temmuz 2017 : DOLU

04 Ağustos 2017  : DOLU

11 Ağustos 2017  : DOLU

18 Ağustos 2017  : DOLU

23 Ağustos 2017  : MÜSAİT


OTELLERİMİZ BÖLGENİN EN KALİTELİ OTELLERİ

 

1.Gün Giresun New Jasmin Otel http://www.otelnewjasmin.com

2.Gün Hıdırnebi Yaylakent Turistik Tesisleri  http://www. hidirnebiyaylakent1.com/

3.Gün Hotel Taşkın   http://www.hoteltaskin.com/

4.Gün Vesile Otel 

5.Gün Hebo Marina Otel   http://www.hebomarinahotel. com/


BATUM GEÇİŞLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOT: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan misafirlerimizin Batum'a girişi kendilerine aittir. Elektronik vize geçmemektedir. Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Belge ve vize eksikliği sebebiyle geçiş yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının, Batum'a girişleri için yanlarında T.C. kimlik numarası yazan Nüfus Cüzdanı veya Pasaportlarının olması zorunludur.  Her iki ebeveyni ile seyahat edemeyecek olan 18 yaş altı çocuklar için noterden muvafakatname alınması  ve "0 (Sıfır)" yaşından itibaren bireylerin Nüfus Cüzdanlarında fotoğraf olması zorunludur! Aksi taktirde Batum'a geçiş yapamazlar. Devlet memurları baglı bulundukları bırımlerden yurtdısı çıkabilir yazısı almak zorundadırlar.


karadeniz,muhafazakar karadeniz, Doğu Karadeniz gezisi, Konya Karadeniz, islami karadeniz turu,Konya dan Karadeniz, Konya dan Karadeniz Turu, islami tur, muhafazakar tur, islami gezi, alkolsüz gezi, helal turÜcrete Dahil Olmayan Hizmetler
Şahsi harcamalar
Öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği
Otel ekstraları
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Programda belirtilmeyen tur ve transferler
Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
Tüm Müze giriş ücretleri

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
4* otellerde 6 gece konaklama
İlk gün kahvaltı
Açık büfe sabah kahvaltıları
Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs
Profesyonel rehberlik hizmeti
Teleferik Ücreti
Milli Park Giriş ücretleri
Araç içi İkramlar
Seyahat Sigortası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

karadeniz,muhafazakar karadeniz, Doğu Karadeniz gezisi, Konya Karadeniz, islami karadeniz turu,Konya dan Karadeniz, Konya dan Karadeniz Turu, islami tur, muhafazakar tur, islami gezi, alkolsüz gezi, helal tur, farma, sufi, sahavet

1. Samsun

Samsun şehir merkezinde ilk olarak bahsedebileceğim yer denizin doldurulması sonucu ortaya çıkan Batıpark ve Doğupark. Batıpark içerisinde oluşturulan kanallarda gondol sefası yapabilir, denize bağlantısı olan suni göl çevresindeki balık lokantalarında yemeklerinizi yiyebilir, Amazon Heykeli ve Amazon Köyü’nü gezebilirsiniz. Yine buradan hareket eden teleferikle Amisos Tepesine çıkıp çok güzel bir manzara eşliğinde çaylarınızı yudumlayabilirsiniz. Tepede bulunan tümülüsler içerisinde milattan önce 3. yüzyıla tarihlenen mezar odaları bulunuyor. Doğuparkta ise su kayağı yapılabilmesi için özel bir alan bulunuyor. Yine burada bulunan Bandırma Vapuru müzesini de gezebilirsiniz. Kurtuluş mücadelesinin kenti olan Samsun’un her noktasında buna dair izler bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü olan Atatürk Heykeli ise mutlaka görülmesi gereken noktalardan biri. Samsundaki diğer seçenekleriniz ise Kızılırmak Deltası’ndaki, nadide kuşlara rastlayabileceğiniz Kuş Cenneti ve sizleri birdenbire bir ormanda hissettirecek olan Çakırlar Korusu. Samsun’a gelip Samsun pidesini de denemeden döneyim demeyin aman!

2. Amasya

Şehzadeler şehri olarak da bilinen Amasya’ya adım attığınızda gezdiğiniz birçok şehirden farklı bir havayla karşılaşacaksınız. İçinden geçen Yeşilırmak Nehri’nin çevresinde kurulmuş olan şehir eski konakları, kral mezarları ve burada görev yapmış şehzadelerin şehre bıraktıklarıyla tam bir kültür şehri. Şehre geldiğinizde Yeşilırmak kenarında, kral mezarlarına karşı mutlaka bir çay için. Restore edilmiş eski konaklardan birini tercih edin. Kral Mezarlarına tırmanmak biraz zorlu bir yolculuk ama çıktığınızda buna değdiğini göreceksiniz. Bu mezarlardan çıkan mumyaları merkezde bulunan müzede görebilirsiniz. Mezarların birkaçında da çıkanların yerinde görebilmesi için mumyalar sergileniyor. Beyazıt Külliyesi, Gök Medrese Camii, Kızlar Sarayı ve Hamamı da gidip görülmesi gereken noktalardan.

3. Borabay Gölü

Heyelan sonucu doğal yollarla meydana gelmiş olan Boraboy Gölü Amasya’nın Taşova ilçesine 15 km uzaklıkta bulunuyor. Göl kıyısında konumlanmış bungalov evlerde kalabilir, kamp yapabilir ya da sadece günübirlik giderek bu doğa harikasının keyfini çıkarabilirsiniz. Göl çevresinde oluşturulmuş doğa yürüyüşü parkuru da birçok misafirin buraya gelmesinde en büyük etken. Göl içerisinde yetişen aynalı sazan ve yayın balığı avına da izin verildiğinden balığınızı avlayıp hemen ardından pişirip yeme zevkine de varabilirsiniz. Oh mis.

4. Ünye

Doğu Karadeniz’e yavaş yavaş geçerken çevre yolundan gitmek yerine Ünye’nin içine girin ve bu güzel sahil kasabasının keyfini çıkarın. Sahil kenarındaki iskelesi, çay bahçeleri ve lokantalarında zaman geçirin. Mutlaka pide yemeniz gereken yerlerden biridir Ünye. Adeta yakışır oraya. Kasabanın güzel manzarasını seyretmek, seyrederken içeceklerini yudumlamak için de Çakırtepe vazgeçilmez uğrak noktasıdır. Sıcak yaz akşamlarında Çakırtepe’den hafif esen rüzgarlarla serinleyip keyifli saatler geçirebilirsiniz.

5. Fatsa

Ordu’nun bir diğer sahil ilçelerinden Fatsa’yı Ünye’nin bir boy büyüğü olarak tanımlayabiliriz fakat burayı da en azından bir kere görmelisiniz. Hemen merkezdeki plajlarda denize girebilir, lokantalarında yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Yemyeşil parkları denizle iç içe olduğundan yeşille mavinin birleşiminin tadına doya doya varabilirsiniz.

6. Bolaman 

Ünye’den Fatsa’ya giderken bilmeyenlerin gözünden kaçan minik bir kasaba Bolaman. Tarihi Haznedaroğlu Konağı’nı içerisinde barındıran Bolaman’da tavsiye edebileceğim yer ise konağın hemen yanından ulaşabileceğiniz minik plaj. Burada yaz kış hizmet veren salaş lokantalarda belki de dünyanın en lezzetli balıklarını yiyebilirsiniz. Samimi bir ortamda Karadeniz’e özgü tatlarında tadına bakabileceğiniz lokantalarda bir mola vermeden yolunuza devam etmeyin.

7. Boztepe – Ordu

Ordu’ya gittiğinizde ilk uğramanız gereken nokta Boztepe olacaktır. Bence Boztepe’ye gitmek için teleferiği tercih edin, arabadan daha eğlenceli. Şehir merkezindeki parktan binip 600 metrelik güzel bir yolculuğa başlarsınız. Altınızdan önce şehir ardından da fındık bahçeleri geçer. Yemyeşil ağaçları seyrederken havanın durumuna göre bazen sisler içerisinden geçerek de tepeye ulaşırsınız. Yukarıya vardığınızda eğer hava açıksa güzel bir Ordu manzarası sizi bekler. Yukarıdaki lokantalarda mutlaka çay eşliğinde bir “Ordu Tostu” yersiniz… Şimdi orada olmak vardı!

8. Giresun 

Giresun şehir merkezinden Karadeniz’in iki adasından biri olan Giresun adasına limandan kalkan teknelerle gidebilirsiniz. Ada üzerinde sur kalıntıları, kuleler ve manastırlar bulunuyor. Adanın en görülesi yapısı ise Hamza Taşı. Kybele’yi temsil eden kutsal taş, 4 bin yıllık bir geçmişe sahip ve yöre halkı tarafından bu taşa önemli anlamlar yüklenmiş. Eğer geziniz yaz aylarına denk geliyorsa sayıca oldukça fazla olan plajlarından birini seçip denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

9. Kümbet Yaylası

Karadeniz yayla turizminde oldukça önemli bir yeri olan Kümbet Yaylası Giresun şehir merkezine 60 km uzaklıkta. Günübirlik gidebileceğiniz yaylada güzel bir mangal keyfi yapabilirsiniz. Bölgedeki kasaplarda sadece kuzu eti satıldığını da unutmamanızda fayda var. Gür ormanlarla kaplı ve çiçeklerle bezeli bu yaylada fazla oksijen tatlı bir uyku yapar, haberiniz olsun. Yaylada yöre halkı tarafından yapılan örme sepetlerden edinebilirsiniz.

10. Tirebolu

Karadeniz’in incisi diye tabir edilebilecek ilçelerinden olan Tirebolu çok küçük olmasına rağmen içine girilip görülmesi gereken yerlerden biri. Limana bakan salaş lokantalarında denizden daha yeni çıkmış balıkların ve çoban salatanın tadını başka hiçbir yerde bulamayacaksınız. Doğayla tamamen iç içe olan ilçeye hayran olacaksınız. Gitmişken gezebileceğiniz Tirebolu Kalesi de muhteşem bir deniz manzarasını içerisinde barındırıyor.

11. Sümela Manastırı

Dünya üzerinde eşi benzerine belki de rastlayamayacağınız Sümela Manastırı Karadeniz gezilerinin mutlak uğrak noktası. Zigana dağlarına kurulmuş olan Manastırın dibinden de Meryem Ana deresi akıyor. Manastıra ulaşım için dilerseniz bir yere kadar araçlarla gidip sonra yürüyebilirsiniz ya da derenin aktığı kısımdan tırmanarak çıkabilirsiniz. Manastır ise gerek yapıldığı yer gerekse yapımına dair efsaneler dolayısıyla çok önemli. Efsaneye göre iki rahip rüyalarında Hz. İsa ve Hz. Meryem’i görürler ve gördükleri yer de tam olarak manastırın inşa edildiği noktadır. Birbirlerinden habersiz yola çıkan iki rahip burada karşılaşınca birbirlerine rüyalarını anlatırlar ve böylece manastırın temelleri atılmış olur. Manastır içerisinde bulunan Meryem tasviri nedeniyle Hristiyanlar için çok büyük öneme sahip manastırdan eşi benzeri görülemeyecek bir doğa manzarası seyredebilirsiniz. Dere kenarında bulunan tesislerde ihtiyaçlarınızı giderebilir ya da ortamın tadını çıkarabilirsiniz.

12. Atatürk Köşkü

Trabzon’un en güzel manzaralarından birine sahip Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içerisinde yer alan bina, bahçesi ve mimari yapısıyla eşsiz bir eser. Her noktası ince bir zevkin eseri olan köşkte Atatürk sadece birkaç gece kalabilmiş ancak köşkü çok sevdiğinden Trabzon halkı bu köşkü ona armağan etmiş. Köşk içerisinde bizzat Atatürk’ün kullandığı eşyalar, savaş taktiklerinin konuşulduğu haritalar sergilenmekte. 1903 yılında yapımı tamamlanan köşkün, o dönemde yapımı zor olan, bütün köşkü ısıtan sıcak su ve kalorifer sistemini, yine dönem için oldukça yeni olan banyo ve lavabo tesisatını incelemenizi isterim.

13. Ayasofya Müzesi

Trabzon’un en güzel yapılarından biri olan Ayasofya Müzesi tarihi 1200’lü yıllara dayanıyor. Önceleri kilise olarak kullanılan yapı Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u işgalinden sonra cami olarak kullanılmaya başlanmış. Yüzyıllar boyunca birçok ünlü seyyahın da ilgisini çeken bina günümüzde müze olarak hizmet veriyor. Bina oldukça iyi korunmuş, en görkemli cephesi ise güney cephesi. Bu cephede Adem’le Havva’nın yaratılışı kabartmalar halinde anlatılmış. Konumlandığı yer dolayısıyla Trabzon’a da farklı bir açıdan bakabilirsiniz.

14. Uzungöl

Karadeniz gezilerinin vazgeçilmez adresi Uzungöl, dağların yamaçlarından düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş bir göl. Trabzon şehir merkezine 99 km uzaklıkta olan Uzungöl’de sayısız günler kalabilir ve hiç sıkılmazsınız. Pansiyonları, alabalık tesisleri ve yeni yeni açılmaya başlayan resort tipi otelleriyle tam bir turizm cennetine dönüşmüş. Alabalık tesislerinde yetişen alabalıkların akan suda nasıl bıkmadan zıpladıklarını seyretmeye bile uzun süre ayırabilirsiniz. Uzungöl’de zaman yavaş akar. Her şeye uzun süre ayırabilir, her şeyin hakkını tam anlamıyla verebilirsiniz. Uzaklardan kemençe sesleri duyup baktığınızda horon tepen birilerine rastlamanız, bir süre sonra da kendi kendinizi oynuyor bulmanız çok mümkün. Amacınız dinlenmek, hayatın stresinden uzaklaşmaksa Uzungöl ilk tercihiniz olabilir.

15. Boztepe – Trabzon

Karadeniz’de neredeyse her ilde bir Boztepe vardır. Trabzon’daki Boztepe araçla çıkılabilen şehre hakim konumu nedeniyle şehir halkı tarafından çok sevilir. Şehrin bunaltıcı sıcağından kaçmak isteyenlerin en yakın kaçış noktasıdır Boztepe. Manzaraya karşı oturduğunuz masanızda Karadeniz’in vazgeçilmez içeceği çayı içmeden buradan geçmek olmaz. Kömür ateşiyle yakılmış semaverinizi söyleyip hem şehri hem denizi doya doya izlemelisiniz.

16. Ayder Yaylası

Ayder, 1300’lü yıllarda Halalılar tarafından kurulmuş, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine 19 km uzaklıkta bulunan bölgedir. Ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı Ayder’den hangi mevsim giderseniz gidin ayrılmak istemeyeceksiniz. Ayder’de konaklamak için çok seçeneğiniz var. İsterseniz bungalov tipi evlerde isterseniz otel odalarında kalabilirsiniz. Yöresel yemekler guymak (mıhlama), turşu kavurması, mısır ekmeği ve daha birçok çeşidi mutlaka buradaki lokantalarda denemelisiniz. Otellerin birçoğunda Ayder Kaplıcaları’nın sularından faydalanma imkanına sahipsiniz. Havaların aniden değişebileceğini asla unutmayın. Güneş altında kavrulurken birden sağanak yağış altında kalabilir ya da sisten 1 metre uzağınızı göremeyebilirsiniz. Kışın karlar altındayken yaylanın havası bambaşka olur. Gün içerisinde birçok farklı yerden tulum sesleri duyabilir ve o eşsiz melodiye hayran kalabilirsiniz. Ayder gidilmeden ölünmemesi gereken yerlerden.

17. Elevit Yaylası 

Turistik bir ortam istemiyor, yaylayı yayla gibi yaşamak istiyorsanız henüz turistler tarafından çokça keşfedilmemiş, yolları da tamamen asfalt olmayan Elevit Yaylası tam da aradığınız yer. Giderken arazide gidebilecek bir aracınız varsa çok rahat edersiniz çünkü yollarda kimi zaman küçük şelalelerin üzerinden kimi zaman heyelan sonucu yola düşen taş parçalarının üzerinden geçmek durumunda kalabilirsiniz. Yaylaya vardığınızdaysa adeta mevsim değişmiş gibi farklı bir hava hissedeceksiniz. Yeşili başka, suyu başka, insanı da bambaşka olan Elevit’te kalabileceğiniz konaklama yerleri olduğu gibi orada yaşayan halk da sizleri evine davet edecektir. Gezdiğinizi görenler sizlere çeşitli ikramlarda bulunup, evlerine buyur edebilirler.

18. Karagöl – Şavşat

Karagöl, Türkiye’nin sayılı milli parklarından biri. Göl çevresinde konaklama tesisleri bulunduğu gibi kamp yapma imkanına da sahipsiniz. Genellikle fotoğraf meraklılarının uğrak yeri olan Karagöl’de gökyüzünün su üzerindeki yansıması sizi hayrete düşürecek ve defalarca fotoğraf çekmekten geri duramayacaksınız. Ladin, göknar ve sarıçam ağaçlarıyla çevrili olan Karagöl’de gezerken buralarda yaşayan hayvanlara da rastlama imkanınız var. Eğer şanslıysanız birkaçının fotoğraflarını bile çekebilirsiniz. Huzurlu, sakin bir tatil arayanlar için bulunmaz bir nimet olan Karagöl’den çok büyük keyif alacaksınız.

19. Mençuna Şelalesi

Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Mençuna Şelalesi bölgenin en ünlü yerlerinden biri. Su debisinin en yüksek olduğu Nisan ve Mayıs ayları en iyi zamanı. Araçlarınızla bir yere kadar gittikten sonra orman içerisindeki yürüyüş yolunu kullanarak şelaleye ulaşabilirsiniz. Yürüyüşünüz en fazla 25 dakika sürecek fakat yolun güzelliğinden zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Şelalenin döküldüğü havuz yüzmeye uygun ancak suyun oldukça soğuk olduğunu göz önünde bulundurun. Güneşli günlerde havuza bakan bir yere oturduğunuzda karşınıza çıkacak olan gökkuşağını izlemek de unutulmaz bir deneyim olacak. Bu bölgede piknik yapabilir ya da şelale çevresinde bulunan tesislerde yemek yiyebilirsiniz.

Bu kadar yakınınızda Karadeniz’in muhteşem güzellikleri dururken daha fazla beklememenizi öneririm, bu haftasonu kaçın. Keza hayat kısa ve görecek daha çok yer var.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
karadeniz, muhafazakar karadeniz, Doğu Karadeniz gezisi, Konya Karadeniz, islami karadeniz turu,Konya dan Karadeniz, Konya dan Karadeniz Turu, islami tur, muhafazakar tur, islami gezi, alkolsüz gezi, helal tur, farma, sufi, sahavet

Etiketler: karadeniz,muhafazakar karadeniz, Doğu Karadeniz gezisi, Konya Karadeniz, islami karadeniz turu,Konya dan Karadeniz, Konya dan Karadeniz Turu, islami tur, muhafazakar tur, islami gezi, alkolsüz gezi, helal tur, farma, sufi, sahavet

Haber ve Duyurular

Sektör ile ilgili güncel haber ve duyuruları bu bölümde bulabilirsiniz.

İNCELE

Referanslar

Verdiğimiz hizmetler ile ilgili referanslarımızı bu bölümden inceleyebilirsiniz.

İNCELE

Ziyaretçi Görüşleri

Ziyaretçi Defterini kullanarak hizmetlerimiz ile ilgi görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İNCELE

Banka Hesap Numaraları

Ödemeleriniz için bu bölümde yer alan banka hesap numaralarımızı kullanabilirsiniz.

İNCELE