Soydan Thermal Otel


TERMAL

Son yıllarda doğal kaynaklara dönmek,hastalıkları doğal yöntemlerle iyileştirmek tüm dünyada güçlenen bir eğilim haline geldi. Temiz hava, doğal gıdalar, doğal tedavi yöntemleri, gelişen teknolojiye rağmen giderek insanların daha fazla tercih eder olduğu sağlıklı yaşam modelleri...

Ülkemiz, jeotermal kaynaklar bakımından çok zengin ve çok eski çağlardan beri kullanılan kaplıcalara sahip. Eskiden sadece "hamam"larla sınırlı termal tesisler, son yıllarda birçok modern üniteden oluşan kaliteli ve çok yönlü tesislere yerini bıraktı. Günümüzde teşhis ve tedavi merkezleri gibi bölümleri de içeren termal tesisler, genel ve özel yüzme havuzları, tedavi havuzu, masaj üniteleri, Türk hamamları gibi ünitelerden oluşuyor.

Her ne kadar tıp dev adımlarla ilerliyor olsa da, doğal kaynaklara ilginin yüksek olmasının sebeplerinden biri de, bu tip tesislerde sadece tedavi için değil dinlenmek ve dinçleşmek için de çok iyi olanaklar sunuyor olması. Bu olanakları sağlayan termalimiz olan Soydan Termal siz değerli müşterilerimizle elele güzellik ve sağlık kazandırıyor...!

GÜZELLİK

Afyonkarahisar'ın şifalı suları ile ünlü Soydan Termal tesisleri kadınların ilgisini çekiyor.
Yılın 4 mevsimi tam kapasite çalışan Afyonkarahisar'daki Soydan Termal tesislerimiz, tatilcilere şifalı suyun yanı sıra, alternatif tedavi imkanları da sunuyor. Termal tesislerde, sıcak su vasıtasıyla uygulanan tedaviler, romatizmal rahatsızlıklar, kireçlenme, gut,siyatik, cilt hastalıkları, stres, kadın hastalıkları ve böbrek taşlarının düşürülmesinde fayda sağlıyor.

RESTAURANT
Geleneksel Türk Mutfağı ve Dünya Mutfaklarının lezzetlerini 450 kişi kapasiteli restorantımızda bulabilirsiniz. Soydan Termal Otel'in konukları, çeşit çeşit lokumları, lezzetli kaymağı, sucuğu ve haşhaşlı çörekleri ile Türk mutfağında ayrı bir yeri olan Afyon yemeklerini tatma olanağına sahipler.
Otelimiz, Türk ve dünya mutfağından damak zevkinize uygun yemekler bulacağınız Soydan Termal restaurantları ile, sizlerin hizmetinde.

MUTFAK
Mutfağımızda hijyenik ortamda yemeklemiz yapılmaktadır.
Siz değerli müşterilerimiz özel isteği üzerine kendi yemeklerini kendileri mutfağımızda yapabilmektedir.
Sevdiklerinizle beraber yemeklerinizi yapabileceğiniz bir ortam sizi bekliyor...!

AKTİVİTE
Ege'nin incisi Afyon Karahisar'da tarih, kültür, doğa ve güneşin doyasıya yaşanacağı bir mekan Soydan Termal Otel'de girişten itibaren farkı fark ediyorsunuz. Cadde üzerinde market, mescid, butik, parfümeri yer almakta.
"Aile boyu tatil" esprisiyle konuklarına hizmet veren otelimizde her türlü sosyal aktiviteyi doyasıya yaşayabilirsiniz.
Hanımlara özel havuz, türk hamamı, tavla, okey, santraç, toplantı salonu ve dinlenme salonu...!

Ve daha neler neler...

TARİH VE DOĞA

Ege Bölgesi'nin İç Batı Anadolu bölümünde yer alan Afyon ili, coğrafi konum itibariyle Marmara ve İç Anadolu bölgelerini Ege ve Akdeniz bölgelerine bağlayan bir geçit, bir eşik durumunda olması nedeniyle tarih boyunca doğu ile batı, kuzey ile güney arasında bir köprü, bir intikal bölgesi olmuştur.

M.Ö. Üçbinden başlayarak bilinen beşbin yıllık bir tarihe sahip olan ve sırasıyla Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Hellenler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar'ın hüküm sürdükleri Afyon İli, ülkemizin üç coğrafi bölgesinde yer alması ve geçit olma özelliği nedeniyle “ Anadolu'nun Kilidi ” haline gelmiş. Anadolu'nun üstünlüğünü ele geçirmek ya da korumak için yapılan büyük savaşlardan olan İpsos (M.Ö.301), Miryakefalon (1176) ve Büyük Taarruz (1922) savaşları Afyon topraklarında cereyan etmiştir.

Geçiş ve kavşak bölgesi olması nedeniyle Hititler Arzava seferine giderken Afyon'dan geçmişler; Frigler sonunda gelip Afyon'a yerleşmişlerdir.
Persler Apameia'yı (Dinar) merkez edinmiş. Roma ticaret yolları Afyon'da düğümlenmiştir.
Bizanslılar Amorium'u (Emirdağ) askeri üs yapmış, Araplar ve Türkler Anadolu'nun kilidinin Afyon'un alınmasıyla açılacağını düşünerek Afyon'a saldırmış, Haçlı Seferleri buradan geçirilmek istenmiştir.
Selçuklular Afyon'u üs olarak kullanmış, Osmanlılar, Anadolu'nun Osmanlılaşması için Karamanoğulları üzerine buradan sefer düzenlemiş, Anadolu'da egemen olmak isteyen Yunanlılar da yine stratejik öncelik verdikleri Afyon'da üstlenmişlerdir.

Son olarak Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Paşa komutasındaki Türkiye Büyük Millet Meclisi Ordularının en büyük zaferineev sahipliği yapmıştır.

Otel Bilgisi

Soydan Termal Hotel dünyada eşi bulunmayan Gazlıgöl termal suyu ve zengin mutfağıyla sizlere unutulmaz bir tatil yaşatmaya hazırdır.

Termal Otelin Adı: Soydan Termal Otel
Termal Otelin Yıldız Sayısı
: 3 Yıldızlı Termal Otel
Bulunduğu Yer
: Gazlıgöl – İhsaniye – Afyon
Otel Hakkında
:Afyon’un İhsaniye ilçesinin Gazlıgöl beldesinde bulunan Soydan Termal Otel 56 odalı olup 112 yatak kapasitelidir. 4 mevsim tam kapasite çalışan Soydan Termal tesisleri, tatilcilere şifalı suyun yanı sıra, alternatif tedavi imkanları da sunmakta. Termal tesis bünyesinde, sıcak su vasıtasıyla uygulanan tedaviler, romatizmal rahatsızlıklar, siyatik, cilt hastalıkları, kireçlenme, stres, kadın hastalıkları, gut ve böbrek taşlarının düşürülmesinde fayda sağlamakta.
Termal otel bünyesinde geleneksel Türk mutfağı ve dünya mutfaklarının lezzetlerini 450 kişi kapasiteli restoranda tadabilirsiniz.
“Aile boyu tatil” esprisiyle konuklarına hizmet veren Soydan Termal Otelinde her türlü sosyal aktiviteyi doyasıya yaşayabilirsiniz. Hanımlara özel havuz, Türk hamamı, tavla, okey, santraç, toplantı salonu ve dinlenme salonu imkanları sunulmakta.

Otel Özellikleri

  • Otelde 2 adet yüzme havuzu bulunmaktadır; bayanlar havuzu ve erkekler havuzu.
  • Otelin çatı katında ana restoran (kapasite 450 kişi) hizmet vermektedir. Burada Türk mutfağının seçkin örneklerini tadabilirsiniz.
  • 1.Katta dinlenme ve oyun salonu mevcuttur.
  • Otelde Fizik Tedavi Doktoru ve bir de Masör bulunmaktadır.
  • Gazlıgöl Termal suyu şifalı maden suyudur. Cilt hastalıklarına, böbrek, safra kesesi taş ve kumlarını dökmeye, mide rahatsızlıklarına, idrar yolları iltihaplarına, hemeroid, romatizma, bel ve sırt ağrılarına, kırık-çıkık sonrası tedavilerine, kireçlenme ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

Konum BilgisiSoydan Termal Hotel Afyon merkezine 20km mesafededir.

Standart Oda

Dönemler Pansiyon Kişi başı 1Kişilik 2Kişilik 1.Çocuk :
01.10.2011 - 31.01.2012
%10  indirimli.
Yarım Pansiyon 60,00 TL
54,00 TL
66,66 TL
59,99 TL
120,00 TL
108,00 TL
0 - 6,99 yaş ücretsiz.,
7-12yaş 50 indirimli.
30,00 TL 27,00 TL
 

Etiketler:

Haber ve Duyurular

Sektör ile ilgili güncel haber ve duyuruları bu bölümde bulabilirsiniz.

İNCELE

Referanslar

Verdiğimiz hizmetler ile ilgili referanslarımızı bu bölümden inceleyebilirsiniz.

İNCELE

Ziyaretçi Görüşleri

Ziyaretçi Defterini kullanarak hizmetlerimiz ile ilgi görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İNCELE

Banka Hesap Numaraları

Ödemeleriniz için bu bölümde yer alan banka hesap numaralarımızı kullanabilirsiniz.

İNCELE